Home Χώρος μαθητών Προηγούμενα Σχολικά Έτη Εργασίες Β1
B1

Το Β2 ζωγραφίζει τον Καραγκιόζη PDF Εκτύπωση E-mail

To B2 ζωγράφισε τον Καραγκιόζη με αφορμή το τραγούδι "Ο Καραγκιόζης" του Διονύση Σαββόπουλου, που διδάχτηκαν στο μάθημα της μουσικής. Στη συνέχεια οι εικόνες ψηφιοποιήθηκαν και δημιουργήθηκε το ακόλουθο video. Μπράβο παιδιά!!

Το παραμύθι "Ο Φυλλαράκος" PDF Εκτύπωση E-mail

Το Β1 παρουσιάζει το παραμύθι "Ο φυλλαράκος" το οποίο "γεννήθηκε" τη σχολική χρονιά 2012 - 2013. Η συγγραφή του παραμυθιού ήταν μια ομαδική εργασία των παιδιών του Β1 και εικονογραφήθηκε από την μαθήτρια Ευαγγελία Ακριβάκη. Στη συνέχεια οι εικόνες του παραμυθιού ψηφιοποιήθηκαν και οι φωνούλες των παιδιών ηχογραφήθηκαν έτσι ώστε να δημιουργηθεί ένα οπτιακουστικό παραμύθι.  Ελπίζουμε να το χαρείτε. Μπράβο παιδιά!!!

Ο Φυλλαράκος PDF Εκτύπωση E-mail

Οι μικροί συγγραφείς παρουσιάζουν το παραμύθι "Ο φυλλαράκος". Μπράβο παιδιά!!!

Το παραμύθι του Β1 "Ο φυλλαράκος" by elenisofou

Άρωμα Ποιημάτων από το Β1 PDF Εκτύπωση E-mail
Το Β1 μας παρουσιάζει τα ποιήματα που έγραψε τη σχολική χρονιά 2012 - 2013

Άρωμα Ποιημάτων by

Εφημερίδα Β1 - 2013 PDF Εκτύπωση E-mail

To B1 μας παρουσιάζει τη σχολική εφημερίδα που ετοίμασε στο τέλος της σχολικής χρονιάς 2012 - 2013

Μπράβο παιδιά!!!

Εφημερίδα του τμήματος Β1 του 142ου Δημοτικού Αθηνών

μετρητής επισκεψιμότητας

Εισηγήσεις Εκδηλώσεων

ΔΕΠΥ-Μαθησιακές Δυσκολίες

Καιρός

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.